Większa sprzedaż, wyższe zaufanie klientów i budowanie z nimi lepszych relacji – to tylko niektóre z zalet konwersji leadów sprzedażowych. Do osiągnięcia tych efektów możesz wykorzystać wiele dostępnych na rynku narzędzi, a wśród nich: formularze, okienka pop up oraz czaty na stronie. Chcesz wiedzieć, jak skutecznie pozyskiwać leady od klientów? Tego dowiesz się z poniższego wpisu.

W tym wpisie chcemy przedstawić Ci działanie dwóch narzędzi: Live Chat oraz Lead Generation, które sprawdziliśmy i możemy Ci je z pełną odpowiedzialnością polecić. Znajdziesz je także w naszej ofercie.

Live Chat – rozmawiaj z klientami i generuj leady w czasie rzeczywistym

Współcześni konsumenci nie przepadają za rozmowami telefonicznymi, często niechętnie podchodzą też do spotkań twarzą w twarz, blokują reklamy w internecie i nie chcą brać udziału w badaniach opinii. Jak w takim razie z nimi rozmawiać i lepiej ich poznać? Zaproponować im narzędzie komunikacji, które nie wymaga nawiązywania bezpośredniego kontaktu, czyli czat internetowy. To rozwiązanie wykorzystywane przez największe sieci handlowe i usługowe, więc z pewnością sprawdzi się także u Ciebie.

Jak działa narzędzie Live Chat?

Live Chat to nic innego niż komunikator tekstowy zainstalowany bezpośrednio na Twojej stronie www. Zainteresowani Twoją ofertą klienci wysyłają do Ciebie wiadomości (i przy okazji zostawiają swoje dane kontaktowe), a konsultanci pracujący w Twojej firmie odpisują im w czasie rzeczywistym.

Dlaczego warto korzystać z tego narzędzia?

Czat na stronie www to prawdziwa kopalnia informacji klientach. Przede wszystkim klienci korzystający z czatów zostawiają Ci swoje dane kontaktowe, które możesz później wykorzystać do dalszego informowania ich o swojej ofercie. Po drugie w czasie rozmowy możesz bardzo dokładnie przeanalizować, którymi z Twoich produktów klienci interesują się najbardziej, jakich dodatkowych informacji najczęściej poszukują, czego nie mogą znaleźć na Twojej stronie i czy chcą się na dłużej związać z Twoją firmą. Dzięki analizie tych danych możesz zdecydowanie usprawnić swoje działania i lepiej dopasować się do ich potrzeb. Warto też wspomnieć, że program Live Chat pozwala Ci na przechowywanie informacji o swoich rozmówcach, więc w razie potrzeby błyskawicznie otworzyć je na swoim ekranie.

Oczywiście Live Chat to nie tylko dane i gromadzenie informacji. To również, a nawet przede wszystkim, doskonałe narzędzie do poprawienia relacji z klientami. Dzięki bezpośredniej rozmowie pokazujesz „ludzką twarz” swojej firmy i tym samym podnosisz zaufanie klientów. Aktywizujesz ich, zachęcając do zadawania pytań, dzięki czemu tworzy się między wami lepsza relacja. Co więcej dzięki narzędziu Live Chat zdecydowanie przyspieszasz proces komunikacji z klientem – potencjalny nabywca uzyskuje informacje o Twojej ofercie w ciągu kilku minut, a Ty możesz w razie potrzeby zadawać mu dodatkowe pytania, bez konieczności wysyłania kolejnych maili.

Co jeszcze wyróżnia narzędzie Live Chat?

Z pewnością nielimitowana liczba równolegle prowadzonych rozmów oraz użytkowników czatu – możesz do niego dodać tylko konsultantów, ilu tylko chcesz. Jeśli prowadzisz międzynarodowy biznes, z pewnością docenisz, że narzędzie dostępne jest w czterech wersjach językowych, więc będzie dostępne dla Twoich klientów nie tylko z Polski, ale też z Niemiec i Hiszpanii oraz tych anglojęzycznych. Program jest również bardzo elastyczny i daje Ci możliwość włączenia jedynie tych jego funkcji, których naprawdę potrzebujesz. Dodajmy do tego jeszcze intuicyjny interfejs i przejrzystą prezentację danych statystycznych i świetne narzędzie do komunikacji z klientem gotowe.

Lead Generation – pozyskuj dane swoich klientów bezpośrednio na stronie

Kompleksowe narzędzie do tworzenia formularzy, gromadzenia danych i zarządzania nimi przy pomocy prostego kreatora i interfejsu – tym właśnie jest program Lead Generation. Dzięki temu narzędziu możesz zaprojektować własne formularze niezbędne do pozyskiwania danych od potencjalnych klientów, a także okienka pop up, sidebary i landing page, czyli dodatkowe (ale również niezwykle przydatne) formy reklamowe.

Jakie korzyści przynosi używanie Lead Generation?

Tworząc formularze z programem Lead Generation sprawisz, że każdy odwiedzający, który będzie chciał dowiedzieć się więcej na temat Twojej oferty, zostawi Ci swoje dane kontaktowe. Te informacje zostaną zgromadzone w jednym miejscu, a Ty będziesz mieć możliwość wykorzystania ich w celu utrzymania kontaktu z potencjalnym klientem. Elementy, takie jak pop upy i landing page dostarczą odwiedzającym Twoją stronę dodatkowych informacji, na przykład o aktualnych promocjach i nowościach w Twojej ofercie, tym samym zachęcając ich do zakupów i pozostawienia swoich danych.

Na podstawie zgromadzonych danych stworzysz profile behawioralne użytkowników odwiedzających Twoją stronę www i zdecydowanie lepiej poznasz ich zachowania. Dowiesz się, na przykład: kiedy i skąd wchodzą na Twoją witrynę, co na niej robią, na której stronie najczęściej wypełniają formularze i klikają w elementy interaktywne itp. Analiza tych danych dostarczy Ci wiedzy, którą możesz wykorzystać do usprawnienia procesu sprzedaży.

Jakie dodatkowe zalety ma ten program?

Dodatkową zaletą programu Lead Generation jest funkcja zbierania zgód i przechowywania ich we własnej bazie. Dzięki temu będziesz utrzymywać wszystkie zgody w ładzie i gdy tylko zajdzie taka potrzeba, będziesz mieć możliwość sięgnięcia do nich. Pamiętaj, że RODO wymaga zatwierdzenia zgody na otrzymywanie wiadomości i przetwarzanie danych, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką! Co więcej, zgody uzyskane od klientów i przechowywane w programie Lead Generation tworzą gotową bazę odbiorców Twoich mail marketingowych.

Na koniec dodajmy, że to narzędzie możesz obsługiwać z poziomu naprawdę przejrzystego, łatwego do zrozumienia interfejsu. W trybie kreatora samodzielnie zbudujesz pop up, landing page i formularze, które następnie bez trudu umieścisz je na swojej stronie www, a z jasnego modelu analitycznego z łatwością wyciągniesz dane i przekształcisz je w wiedzę o swoich klientach. Krótko mówią: bez wielkiego wysiłku będziesz zwiększać sprzedaż na swojej stronie www.

Podsumowując, programy Live Chat i Lead Generation mogą realnie pomóc Ci w lepszym poznaniu swojej grupy docelowej, pozyskiwaniu kontaktów oraz informacji o zachowaniach konsumentów, oraz nawiązaniu lepszych relacji. Warto zapamiętać, że do najważniejszych cech tych programów należą:

Chcesz wiedzieć więcej na temat sposobów gromadzenia i konwersji leadów sprzedażowych? Sprawdź nasze tekst poświęcone tym zagadnieniom:Jak zamienić odwiedzających stronę w płacących klientów? oraz Jak pozyskać ruch na stronie?