Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera

Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, potrzebujesz jeszcze jednego elementu, czyli bazy odbiorców.

W Twojej bazie odbiorców znajdą się wszystkie osoby, które miały już kontakt z firmą i korzystając z formularzy kontaktowych na Twojej stronie, wyraziły zgodę na wysyłanie wiadomości marketingowych.

Jest ich niewiele? Możesz w skuteczny sposób zachęcić nowe osoby do zapisu, oferując im drobny prezent, na przykład zniżkę na Twoje usługi lub darmową treść: e-booka, ciekawy artykuł lub inny merytoryczny materiał. W tym przypadku świetnie sprawdzi się okienko pop up umieszczone na stronie, z którego potencjalni odbiorcy dowiedzą się, co mogą zyskać za zapis do Twojego newslettera i będą mogli od razu do niego dołączyć.

Jak zwiększać sprzedaż dzięki newsletterowi?

Opracowanie koncepcji newslettera, budowanie bazy kontaktów – zadajesz sobie pytanie, co da Ci włożony w nie wysiłek?

Newsletter, jako narzędzie marketingowe ma ogromną moc, zarówno pod względem sprzedażowym, jak i budowania silnej marki.

Ekspozycja marki

Czy wiesz, na czym polega efekt ekspozycji? To zjawisko, które powoduje, że najczęściej kupujemy produkty marek, które już znamy, albo przynajmniej gdzieś je widzieliśmy. Newsletter trafiający bezpośrednio do skrzynki e-mail Twoich odbiorców sprawi, że regularnie będą mieli styczność z Twoją marką. Co za tym idzie, kiedy będą potrzebowali usług z Twojej branży, Twoja firma będzie ich pierwszym skojarzeniem i ponieważ już ją znają. A wtedy nie będą szukać innej, tylko przyjdą od razu do Ciebie.

Bieżące informacje o nowościach

W Twoim newsletterze z pewnością znajdą się informacje o nowych produktach i usługach w ofercie Twojej firmy, ale też o promocjach, rabatach czy konkursach, jeśli je organizujesz. Jego czytelnicy będą na bieżąco z ofertą Twojej firmy i nawet jeśli jeszcze nie skorzystali z Twoich usług, newsletter może ich do tego skłonić. Jak? Mogą w nim zobaczyć atrakcyjną promocję na produkt lub usługę, którą byli już wcześniej zainteresowani, albo odkryć coś zupełnie nowego, czego potrzebują (chociaż wcześniej mogli nawet o tym nie wiedzieć).

Oferty specjalne dla czytelników

Podobnie zadziałają na czytelników newslettera oferty specjalne, które możesz im zaproponować. Ekskluzywna treść dostępna tylko dla subskrybentów, specjalne kody rabatowe, czy wcześniejszy dostęp do promocji – to zabiegi często stosowane przez marki. Mają na celu podniesienie sprzedaży i są w tym bardzo skuteczne, bo bazują na poczuciu ekskluzywności i ograniczonego dostępu, dzięki czemu ludzie chętniej z nich korzystają.

Budowanie relacji z klientem

Newsletter, jako regularna forma komunikacji, pozwala Ci na budowanie długotrwałej relacji z klientem. Daje mu okazję poznać Ciebie i Twoją firmę, pod różnymi względami, nie tylko sprzedaży. Dzięki długofalowym relacjom z marką klienci nabierają do niej zaufania i chętniej korzystają z jej usług.

To, o czym powiesz w swoim newsletterze, zależy wyłącznie od Ciebie. Twoja firma działa na rzecz środowiska? Prowadzisz projekty CSR? Zostałeś wyróżniony w branżowym konkursie? Pochwal się tym – niech Twoi klienci zobaczą, że warto z Tobą współpracować!

Zwiększanie świadomości marki

Oprócz budowania zaufania newsletter wykorzystasz do zaprezentowania swojej marki, jako eksperta branży. W newsletterze możesz umieścić krótkie podsumowanie ostatnich wydarzeń z branży, odniesienie do artykułu na blogu firmowym czy opis jakiegoś zjawiska lub narzędzia, które może zainteresować Twoich potencjalnych klientów – to tylko przykłady sposobów, w jakie możesz budować swoją pozycję ekspercką.

Subskrybenci Twojego newslettera, widząc, że jesteś w stanie i chcesz podzielić się wiedzą i jesteś na bieżąco z nowinkami z branży, chętniej wybiorą Twoje usługi niż konkurencji, od której nie będą dostawać takich sygnałów.

Pozyskiwanie informacji o klientach

Oprogramowanie do wysyłki mailingu (na przykład takie, jakie znajdziesz w ofercie UTI.PL) pozwala na monitorowanie aktywności subskrybentów Twojego newslettera. Dzięki temu dowiesz się, które tematy najbardziej ich interesują, w które z otrzymanych od Ciebie maili klikają, a także jakie usługi są najpopularniejsze wśród poszczególnych subskrybentów. Tę wiedzę możesz wykorzystać do skutecznego re-marketingu – przesyłania do wybranych osób informacji o tych usługach w Twojej ofercie, które najbardziej ich interesują. Dzięki temu będziesz stale podsycać ich zainteresowanie i skłaniać do zakupienia Twoich usług.

Podsumowując, newsletter to świetne narzędzie marketingowe. Przyniesie Ci korzyści na dwóch płaszczyznach. Sprzedażowej, dzięki dodatkowym ofertom dla subskrybentów i pogłębionej znajomości ich preferencji i zachowań oraz wizerunkowej – dzięki budowaniu przez Ciebie pozycji eksperta w branży. Dobrze przygotowany newsletter może stać się znakiem rozpoznawczym Twojej marki, a jego lektura wejść do codziennych nawyków Twoich klientów.

Chcesz ruszyć z własnym newsletterem? UTI.PL ma do tego świetne narzędzie. Z naszym programem do e-mail marketingu w łatwy sposób stworzysz atrakcyjne i nowoczesne maile, które zrobią wrażenie na Twoich klientach. Zapraszamy do kontaktu – nasi opiekunowie klienta chętnie opowiedzą Ci, co dla Ciebie przygotowaliśmy.